Tani i dobry hosting – czy to możliwe?

kopia-tanijeOdpowiednio dostosowany hosting jest jednym z kluczowych elementów, które wpływają na odpowiednią, efektywną pracę wielu stron internetowych. Sprawnie dobrany hosting stanowi najlepsze podłoże dla właściwego funkcjonowania i odpowiedniej widoczności oraz dostępności strony w Internecie.

Nawet najtańszy hosting może być efektywnym rozwiązaniem dla witryn internetowych. Znacznie większe znaczenie niż cena ma bowiem szybkość i stabilność serwera niż cena hostingu. Najtańszy hosting jest rozwiązaniem, które można polecić zwłaszcza na początku przygody z własnymi witrynami internetowymi. Wspomniane rozwiązanie nie tylko zapewnia wszystkie niezbędne funkcje, ale także (w zależności od usługodawcy) oferuje dodatkowe korzyści – np. w postaci dołączanych do strony statystyk, możliwości szybkiego wykreowania szablonu strony opartej na klasycznym kodzie HTML lub w strony opartej na darmowym oprogramowaniu działającym na zasadzie stron dynamicznych. Decydując się na najtańszy hosting musimy mieć jednak świadomość, iż w niektórych przypadkach wczytywanie strony może trwać nieco dłużej niż w droższych usługach hostingowych. Jednak nie ma w tym miejscu żadnej reguły, zwłaszcza, że co raz częściej oferowany jest szybszy hosting SSD. Z jednej strony najtańszy hosting może być wolniejszy, z drugiej jednak wcale nie musi tak być. Wszystko zależy bowiem od danego usługodawcy i możliwości, które oferuje.

Ile kosztuje tani hosting? Cena zależy od konkretnego usługodawcy. W zależności od wybranego pakietu – o ile taki występuje – cena rocznego utrzymania strony może generować koszt od 10 do kilkudziesięciu złotych. Tani i solidny hosting jest rozwiązaniem, które sprawdza się w bardzo wielu przypadkach. Wiele profesjonalnych firm, które swoją działalność opierają na sieci internetowej korzysta z rozwiązań proponowanych przez usługodawców z tanim hostingiem. Ślepa wiara w to, iż drogi hosting jest w pełni stabilny, szybki i bezpieczny może być myląca. Dlatego też wybierając najbardziej odpowiedni hosting dla konkretnej witryny lub większej ilości witryn, należy określić własne preferencje i wymagania dotyczące hostingu.

W rzeczywistości jest masa firm hostingowych oferująca hosting za około 50 zł za rok. I nie nie jest to jakieś konto ułomne tylko w pełni wartościowy hosting. Wystarczy tylko wymienić takie firmy jak hekko.pl czy linuxpl.com, które zdobyły popularność i uznanie właśnie oferując nie duży ale w pełni profesjonalny hosting.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.