Ovh.pl

OvhPotężna firma założona przez Octava Klabę w 1999 roku. Obecnie OVH zajmuje 1 miejsce w Europie w rankingu dostawców hostingu. W rankingu ogólnoświatowym, który dotyczy ilości zarejestrowanych domen na całym świecie, firma OVH plasuje się na 4 pozycji. Ranking został przeprowadzony przez niezależną instytucję Netcraft w styczniu 2012 roku. Atutem firmy OVH, która wiedzie prym także na polskim rynku hostingodawców, jest nieadekwatna (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) cena do jakości usług, które wychwalane są niemalże pod niebiosa.

Obecnie z rozwiązań biznesowych firmy OVH korzysta ponad 400 000 firm na całym świecie. Oczywiście firma współpracuje także z prywatnymi klientami, których liczba sięga kilku milionów.

Oprócz niebagatelnych liczb klientów i nieskazitelnej renomy, firmę cechuje innowacyjne podejście do technologii. Obecnie OVH testuje ekologiczne chłodzenie serwerów. Ponadto firma bierze udział w testowaniu Cloud Computing.

Niewątpliwym atutem firmy jest jej ogromna skala działań. OVH posiada kilka filii na niemalże wszystkich kontynentach. Ostatnia filia została stworzona w Ameryce Północnej. Dzięki temu OVH może swobodnie manewrować między rynkami, oferując klientom najniższe ceny i najlepszą jakość usług.

Sukces firmy OVH tkwi nie w prostocie, ale w innowacji oraz pewnej autonomii działań. Firma stara się sama tworzyć innowacyjne rozwiązania i wykorzystywać nowatorskie pomysły, aby obniżać ceny i podwyższać jakość usług. Po ocenie klientów, którzy chwalą taki model działań, można domyśleć się, że firma obrała dobry kierunek rozwoju. Podkreśla to nie tylko liczba domen i pozyskanych klientów, ale także ilość serwerów (ponad 30 000 serwerów typu cloud i blisko 145 000 serwerów dedykowanych). Ciekawym faktem jest, że OVH nie kupuje gotowych rozwiązań. W miejsce tego, model biznesowy firmy przewiduje montaż serwerów w serwerowniach, wszystko pod dyktando klientów, którzy mogą wybrać dowolną konfigurację.

Wracając do cen, to ceny hostingu w ovh.pl zaczynają się dd 118 zł, a wszystkie plany charakteryzują się nieograniczonym transferem danych. Mankamentem natomiast jest mała ilość baz danych. Za domeny w ovh.pl zapłacimy badajże najmniej na polskim rynku. Reasumując firma ta, to profesjonalne usługi na najwyższym poziomie skierowane dla profesjonalistów i amatorów.

 Sprawdź ofertę Ovh.pl…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.