Lh.pl i hosting SSD

logolhOstatnio moją uwagę zwróciła oferta hostingowa firmy Lh.pl. Mianowicie to co zwróciło moją uwagę to to, że firma oferuje hosting SSD. Nie jest to już nic nadzwyczajnego, ale nadal zdecydowana większość firm bazuje ma standardowych dyskach. Jeżeli chodzi o samą markę to lh.pl na polskim rynku istnieje już od 2002 r., co stawia ją w czołówce pod tym względem. Swoją siedzibę ma w Poznaniu, i jak informuje na swojej stronie obsługuje 20 tys. klientów, a z ich usług skorzystali m.in Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, PASO, Kasia Kowalska, Ewelina Flinta, Księgarnia Internetowa Gandalf.com.pl, Grant Thornton, Fabryka Volkswagen-Poznań, GOCLEVER, Software One.

Hosting SSD w Lh.pl można nabyć za dość niską cenę biorąc pod uwagę, że tego typu usługa jest parę razy droższa niż standardowy hosting oparty o dyski HDD. W Lh.pl najtańszy plan hostigowy to kwota 61,50 zł za rok, gdzie mamy 5 GB przestrzeni dyskowej, co w przypadku hostingu SSD nie jest mało. Kolejne pakiety mają kolejno 10 GB, 30 GB i aż 100 GB SSD, za kwotę 246 zł rocznie. Lh.pl we wszystkich planach hostingowych oferuje nielimitowany transfer danych i nielimitowaną ilość baz MySQL i kont FTP. Minusem firmy jest to, że nie informuje w jasny sposób, że podane ceny są cenami promocyjnymi obowiązującymi jedynie przez pierwszy rok. Po pierwszym roku cena za hosting się podwaja, i w rzeczywistości najtańszy pakiet kosztuje 123 zł brutto, co i tak nie jest aż tak drogo biorąc pod uwagę, że cały czas mówimy o hostingu SSD.

W ogóle jaki są zalety serwerów SSD? Takie same ja w przypadku zwykłych dysków komputerowych czy też dysków pamięci, dyski SSD są szybsze, stabilniejsze i mniej awaryjne od dysków HDD. Dzięki temu nasza strona internetowa powinna szybciej się wczytywać a nasze dane bardziej bezpieczne od wszelakich awarii.

Lh.pl oferuje też usługę nazwaną Biznes Exchange, czyli swego rodzaju firmowy serwer dla pracowników, gdzie mogą przechowywać listę zadań, kontakty, różnego rodzaju pliki. Aplikacja, jak pisze na stronie, pozwala uniknąć niekończących się wymiany e-maili, by umówić spotkanie i zaprosić na nie uczestników. Cena Biznes Exchange to 499 zł netto za 50 GB przestrzeni dyskowej z nieograniczoną liczbą kont. Firma oferuje także Cloud Serwer i certyfikaty SSL już od 49 zł netto. Do minusów firmy można zaliczyć dość drogie ceny za domeny. Jednakże całościowo oferta Lh.pl jest ciekawą i jedną z korzystniejszych jeżeli chodzi hosting SSD.

Sprawdź ofertę w Lh.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.