Jak firmy hostingowe strzelają sobie w stopę

Korzystałem z niejednego hostingu, ale także wiele firm miałem i mam na oku sprawdzając co jakiś czas ich ofertę. Po blisko 10 latach korzystania z usług owych firm wysnułem pewne wnioski. Nie które z marek zawiodły mnie, a nawet w pewien sposób oszukały.  Nie chce podawać nazw tych firm, ale muszę się przyznać bez bicia, że te co teraz chętnie bym skrytykował, dawniej wychwalałem.

Jakie są główne grzechy firm hostingowych?

Powstały po to aby zarabiać, więc na pewno pazerność na kasę. Wprowadzanie w błąd klientów i zwykłe naciąganie. Lenistwo też można dodać. Przytoczę kilka przykładów bez podawania nazw. Kiedyś kupiłem hosting seo, dość tani hosting ale nie był w żadnej promocji więc była to ówczesna cena regularna. Nigdzie nie było napisane, że po roku ceny usług zwiększą kilkukrotnie! Za skromne konto seo, które kosztowało 100 zł, po roku musiałem zapłacić 500 zł. Oczywiście nie zapłaciłem, i swoje skromne zaplecze przeniosłem, jednak wielu zapewne był to zbyt duży problem i zapłacili te 500 zł. Dla mnie jest to czyste naciągane bez krzty jakichkolwiek zasad. Zdarzyło mi się w innej firmie, że ceny poszły ostro w górę, zmieniła się oferta, lecz zostałem ze starą ceną i starym pakietem. Tu tak nie było i taka marka z góry jest u mnie skreślona. Jeżeli jest tak chciwa i  na starcie chce wyrolować klienta, to jak o nie świadczy i jak świadczy o ich usługach, supporcie itp? Odpowiedzcie sobie sami.

Po latach zauważyłem też inne zjawisko. Nowe marki na początku bardzo dbają o klienta, mają dobre ceny, ale z czasem to się zmienia.  Gdy uzbierają pewną ilość klientów i mają jakąś rozpoznawalność w sieci stają się leniwe. Podwyższają drastycznie cennik nie chcąc oferować tani hosting dla „płotek”.  Kontakt z klientem także się zmienia i jak była odpowiedź tego samego dnia tak teraz czeka się 2-3 dni. Niesamowite jest, że z poważną marką oferujące „profesjonalne rozwiązania” nie można się skontaktować w weekend w razie awarii serwera! Przecież nie działająca strona czy sklep przez weekend to często strata ogromnych pieniędzy. Ale owa firma z profesjonalnym hostingiem, oferująca wypasione konta po kilkaset złotych, ma to gdzieś. Nie obchodzi ich to, co się dzieje z ich serwerami przez dwa dni. Porażka. inny przypadek niechlujności, to błędy w skryptach księgujących opłaty.  Pewnego dnia wchodzą na moją stronę a tam nic. Strony nie ma, adres url nie istnieje. Co się dowiaduje moja najważniejsza domena nie została opłacona, tzn. została opłacona ale system tego nie zaksięgował. A co by było żeby jakiś „chitrus” ją przejął?! Całkowity brak kompetencji i odpowiedzialności za oferowane usługi!

Albo popularne marki gdzie trudno się doszukać realnych cen za usługi. Jest to pierwszy znak, że należy jej unikać. Dlatego z szacunkiem należy patrzeć na te firmy hostingowe, które mimo wielu lat działania na rynku, trzymając poziom, zarówno jeżeli chodzi ceny jak i jakość usług.  Do nich należą chociażby hekko.pl czy linuxpl.com. Można mówić wiele, ale to sprawdzony hosting. Nie chodzi o reklamę, bo firmy te posiadają jedne z gorszych programów partnerskich i średnio opłaca się ich reklamowanie, jednak trzeba przyznać, że przez lata nie wiele się zmieniły w przeciwieństwie do niektórych. Dostałem też nauczkę korzystając z nowych marek, które wabią klientów niskimi cenami po to, aby po jakimś czasie je podwyższyć.

Ale myślę, że karma wraca. Osobiście w tym roku kończę współpracę z dwoma firmami hostingowymi, ponieważ rynek jest tak przepełniony, że za podobną cenę znajdę coś dużo lepszego.

Szukasz taniego hostingu? Sprawdź tani hosting do 100 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.