Iq.pl

iqlogoMarka iq.pl na runku istnieje od 1999 roku, co stawia ją w czołówce jeżeli chodzi o doświadczenie. Firma z Gdańska od 2011 posiada własną serwerownię zgodną z wysokimi normami bezpieczeństwa i jakości. Za tą jakość i doświadczenie trzeba jednak zapłacić nieco więcej niż w innych firmach za podobne usługi.

Według rankingu wht.pl, iq.pl jest na 19 miejscu jeżeli chodzi o udziały w polskim rynku. W firmie jest też zarejestrowanych ponad 15 tys, domen. W ofercie iq.pl znajdziemy oczywiście pakiety hostingowe,  serwery VPS, serwery dedykowane, domeny, certyfikaty SSL. Firma także oferuje Private Cloud czyli usługę polegającą na dostarczeniu dedykowanej infrastruktury informatycznej. Kilka słów o cenach w iq.pl. Najtańszy pakiet hostingowy oferujący 1 GB przestrzeni dyskowej, 1 bazę danych i 500 Gb transferu rocznie, kosztuje 123 zł za rok. Nie jest to najlepsza oferta, ale czym drożej tym lepiej, bo płacą dwa razy tyle otrzymamy już 25 GB przestrzeni, 5 TB transferu danych rocznie oraz 10 baz danych SQL.. Ceny serwerów VPS zaczynają się od 60 zł miesięcznie, a serwerów dedykowanych z procesorami Intel Xeon od 492 zł (8 TB przestrzeni, 16 GB Ram). Natomiast ceny domen w iq.pl nie są ani niskie ani wysokie, gdyż za domenę .pl trzeba zapłacić 86,10 zł.

Marka iq.pl cieszy dobrą opinią i jest hostingiem wartym uwagi, szczególnie jeżeli szukamy profesjonalnych i wysokiej jakości usług.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.