Hosting wp.pl

wirtualna_polskaNiewiele osób spoza branży hostingowej wie, że popularne portale informacyjne o polskich korzeniach próbują swoich sił na arenie hostingowej. Doskonałym tego przykładem jest hosting oferowany przez twórców portalu wp.pl (Wirtualna Polska).

Jeden ze sloganów, jakie znajdziemy w sekcji opisującej portal wp.pl wyraża się jasno – portal wp.pl na wszystko. Zahaczenie o sferę hostingu, rejestracji domen i usług e-mail potwierdza tą tezę. Czy jednak oferta portalu wp.pl przy współpracy z innym gigantem, firmą az.pl, zapewnia tej platformie pierwsze miejsce w branży? Spróbujemy to ocenić na podstawie opinii użytkowników oraz biorąc pod lupę ofertę hostingową.

Na głównej stronie hostingodawcy znajdziemy szereg promocji i ofert. Skupmy się na hostingu, który oferowany jest w dwóch pakietach. Wersje Personal i Business. Same nazwy podkreślają, do kogo skierowane są poszczególne parametry techniczne. W porównaniu do konkurencji, pakiety są o przystępnych możliwościach. Zatrważa jednak cena i brak elastycznego wyboru (2 pakiety to trochę za mało). Mimo to, hostingodawca wynagradza małą ilość pakietów sporymi rabatami oraz wieloma gratisami (darmowy G DATA AntiVirus).

Na stronie wp.pl znaleźć możemy również ofertę rejestracji domen. Tu również nie obejdzie się bez promocji. Przy rejestracji trzech domen nie płacimy opłaty wstępnej (tak zwanej rejestracyjnej). Przy zakupie hostingu z domenami cena obydwu usług automatycznie maleje. Przy zakupie domeny .pl ceny również są atrakcyjne.

Taka ilość promocji motywuje do skorzystania. Jednak w sieci znajdziemy różne opinie użytkowników, którzy korzystają z usług sfery hostingu wp.pl. Problemem są nie tylko ceny przedłużenia, ale również brak elastycznej oferty serwerów vps. Jeżeli portal wp.pl chce myśleć o podboju branży – elastyczne oferty dla klientów są podstawą. Co do samego działania hostingu, poczty i sprawności rejestracji domen – użytkownicy nie mają większych zastrzeżeń. Czasami spotkamy się tylko z przytykami dotyczącymi kooperacji az.pl i wp.pl, ale to subiektywne oceny, które nie mają wiele wspólnego z działaniem serwisów. Ciekawym rozwiązaniem oferowanym przez wp.pl jest konto wieczne – jest to niewielkie konto hostingowe za które nie płacimy pod warunkiem rejestracji i odnawiania domeny w firmie az.pl.

Sprawdź ofertę wp.pl…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.