Gdyby Hekko i Linuxpl…

Firmy hostingowe hekko.pl i linuxpl.com to jedne największych i najbardziej znanych marek hostingowych w Polsce. Przejęcie tych firm przez grupę H88 jeszcze bardziej umocniły pozycję tych marek, a co ważne nie pogorszyło opinii o nich. Nadal cieszą się niezawodnością i uznaniem wśród małych i dużych webmasterów.

Jednak na naszym rynku nadal prym wiedzie nazwa.pl i home.pl. Wszystko wskazuje na to, że nazwa.pl przegoniło home.pl i to ona jest nr. 1. Pisałem o tym na tym blogu i poniekąd przewidziałem tą sytuację. Wystarczyło aby nazwa.pl przez jakiś czas oferowała „normalny” program partnerski. Przez co ludzie sami decydowali się promować i polecać tą markę. Przykre jest jednak to, że program afiliacyjny w nazwa.pl powrócił to swojej starej formy i znowu są jakieś punkty nagrody i polecanie w formie niestandardowej, czyli użytkownik w trakcie zamawiania usługi musi wpisać nick afiliacyjny partnera. Taki PP wyklucza normalne promowanie tej marki.

Jednak wracając do linuxpl.com i hekko.pl. W tych markach również szwankuje program partnerski. Od zawsze prowizja jest bardzo niska, a na domiar złego zarobione środki można jedynie przeznaczyć na usługi. Dlatego, posiadacze witryn z branży IT i deweloperzy stron www, rzadko reklamują te marki, no bo po co, skoro zarobisz tyle co kot napłakał. A szkoda! Bo prywatnie te marki znajdują się na szczycie polecania zarówno u mnie jaki i u innych, co często możemy zobaczyć na forach. Obie marki moją około 10% naszego rynku hostingowego, ale gdyby posiadały normalny program partnerski, ten wskaźnik szybko by wzrósł. Ceny hostingu poszły w górę, także zwiększenie prowizji, a przede wszystkim umożliwienie wypłaty środków, nie powinno być większym problemem. Gdyby tak się stało, nie było by już problem jaki hosting polecać. Bo tak, mamy do wyboru, polecanie home.pl, za który się przepłaca a suport pozostaje wiele do życzenia, lub innych mniej niezawodnych i solidnych marek, które oferują za to solidną prowizję. Na reklamie trzeba zarabiać, a hekko i linuxpl niestety tego nie oferują. Być może to się zmieni, a wtedy pozycja home.pl i nazwa.pl będzie zagrożona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.