Czy aby założyć stronę potrzebujesz hostingu?

Większość osób zakładających pierwszą stronę www, decyduje się na zakup hostingu. Owa pierwsza strona to często nieduża strona firmowa. I tu pojawia się pytanie, czy aby na pewno potrzebujesz hostingu? Strony firmowe, w większości przypadków, nie są projektami dużymi. Głównym jej celem jest ułatwienie kontaktu klientów z daną firmą, reklamowa jej w sieci oraz ma szybkie zapoznanie się z ofertą. Do tego nie jest konieczny hosting z nie wiadomo jaką pojemnością, transferem i wydajnością i parametrami o których znaczeniu często nie mamy pojęcia.

Obecnie na rynku jest alternatywa w postaci kreatora stron. Te najbardziej popularne kreatory są oferowane przez home.pl, nazwa.pl, wix.com, webwavecms.com. Oferują one założenie strony www praktycznie bez żadnej wiedzy z zakresy informatyki programowania czy znajomości kodowania. Powstały właśnie z myślą o wszystkich Kowalskich, którzy chcą założyć pierwszą witrynę internetową, często dla swojej nowo powstałej działalności lub dla działalności którą już prowadzą od lat. Bo dziś wiadomo, że jeżeli twojej firmy nie ma w sieci to znaczy, że jest słaba, nienowoczesna u ogólnie niezasługującą na uwagę. Sam również zaczynałem swoją przygodę ze stronami www od kreatora stron, co prawda dostępnym przy koncie hostingowym, ale jednak kreatora. Pozwolił mi się nauczyć podstaw i z czasem mogłem wejść na wyższy poziom. Wielu powie, że kreatory są droższe od hostingu. To prawda. Za kreator w podstawie trzeba zapłacić około 400 zł. Ale za ta  cenę, jak w przypadku webwavecms.com , mamy bardzo profesjonalną witrynę, responsywną ze wszystkimi niezbędnymi funkcjami. Edycja i administracja taką stroną jest bardzo prosta, wybierając gotowe szablony, jedyne co musimy zrobić to zastąpić przykładową treść, grafikę i inne elementy, swoją treścią.  Korzystając z kreatora strona nie posiadasz hostingu, którym musisz administrować, nie musisz nic instalować na serwerze jak w przypadku CMSów. Praktycznie same zalety. Mowie cały czas o stronach firmowych a nie jakiś serwisach. Niektóre kreatory stron za dopłatą oferują możliwość prowadzenia sklepu i sprzedaż jakiś usług. Za prawidłowe działanie kreatora odpowiada dostawca, zatem wszystkie problemy techniczne nie powinny być twoim zmartwieniem.  Wracają jeszcze do ceny, to fakt, że hosting można nabyć za niecałe 100 zł, ale  gdy korzystamy np z WordPressa, dochodzi jeszcze szablon, za który trzeb zapłacić około 200 zł, plus poświęcony czas na dostosowanie stron. Alternatywą są kreatory dostępne koncie hostingowym, jednak odbiegają one znacznie jakością od tych topowych.

Polecam zwrócić uwagę na kreator w webwavecms.com. Tworzy go świetna i pełna entuzjazmu ekipa z która miałem kontakt i to potwierdzam. Startowali kilka lat temu i szybko zdobyli popularność( 100 tys. użytkowników), gdyż sam kreator jak i kontakt z klientem jest bardzo dobry. Stale go rozbudowują dodając nowe funkcje,  nie stosują żadnych kruczków, cena jest stała i w tej cenie trudno znaleźć lepszy kreator. Dodatkowa na stronie znajdziesz wiele poradników i przydatnych artykułów z zakresu tworzenia i prowadzenia strony www. Także polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.