Bardzo tani hosting – kilka ciekawych propozycji

Tani hosting

W dobie powszechnej drożyzny, trzeba docenić firmy hostingowe, które starają się zachować możliwie tanią ofertę hostingu. Mówię tu o ofercie hostingu za kilkadziesiąt złotych to w przyzwoitej specyfikacji, na którym można prowadzić jakąś nieduża witrynę czy bloga.

Dobrych kilka  lat temu znalezienie konta hostingowego za 50 zł nie stanowiło większego problemy, potem zaczęły się pojawiać z tym problemy, do gry weszła grupa H88, która wykupiła kilka marek, które słynęły z taniego dobrego hostingu.

Na szczęście rynek nie znosi takich sytuacji i w ostatnich paru latach wypełnił brakującą lukę. Zatem przedstawię kilka ciekawych a nawet bardzo ciekawych ofert taniego hostingu.

Hostido.pl – Nowa marka, powstała w 2021 r., z usług której postanowiłem skorzystać i jak na razie nie mam zastrzeżeń. Co istotne skorzystałem właśnie z najtańszego pakietu, którego cena wynosi 49 zł netto/rok.  Za te pieniądze otrzymujemy niewiele pojemności po 2 GB, 5 baz danych, 5 domen i w zasadzie wszystko co potrzeba aby strona postawiona na takim hostingu dobrze śmigała. Trzeba też zaznaczyć, że już w najtańszym pakiecie otrzymujemy hosting na najszybszych dyskach SSD NVMe. Posiadam tam trzy blogi, wszystko dobrze śmiga i nie ma problemów z wykorzystywaniem limitów CPU czy RAM.

Hostinguj.pl – Kolejna ciekawa oferta z identyczną ofertą. Konto 2 GB na dyskach SSD NVMe można tam nabyć za 49 zł netto za rok. Oczywiście 'transfer bez limitu” w tego rodzaju ofertach trzeba traktować z przymrużeniem oka.  Bez limitu mamy także przy bazach danych, ilości domen czy kont pocztowych. Panel Administracyjny to cPanel, co dla wieli jest dodatkowym plusem. Mamy także, tak samo jak w hostido.pl, darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt i takie dodatki jak LiteSpeed czy Autoinstalator Aplikacji.

InnyHosting.pl – Trzecią propozycją taniego hostingu jest Innyhosting.pl, marka istniejąca od 2016 r. oferująca jeszcze tańszy pakiet z dyskach SSD. Za bagatela 29 zł brutto za rok, otrzymamy konto 1 GB, 50 GB transferu miesięcznie i 50 baz danych oraz 10 domen. Jednak bądźmy szczerzy, podane parametry są raczej chwytem marketingowym, jednak z postawieniem bloga na WordPressie czy stronki zapleczowej z cała pewnością nie będzie problemu. Także mamy darmowy certyfikat SSL i instalator aplikacji. Co ciekawe za 25 zł za rok możemy też zakupić hosting 2 GB tyle, że na klasycznych dyskach HDD.

Jak widać są na rynku oferty taniego hostingu. W krótce zamierzam skorzystać z dwóch pozostałych marek i podzielę opinią na ich temat z praktyki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.