Alternatywa dla home.pl, nazwa.pl i H88

Mamy na rynku już trzy giganty hostingowe; home.pl, nazwa.pl i H88. To właśnie ta ostatnia spółka narobiła sporo zamieszania, gdyż przejęła w sumie kilkanaście firm hostingowych, w tym tak znane i cenione jak linuxpl.com, hekko.pl, lh.pl, superhopst.pl. W zasadzie wszystkich liczących się średniaków. Dla wielu wybieranie usług hostingowych od wielkich korporacji nie wchodzi w grę, gdyż te zawyżają ceny, a klienta nie traktują zbyt dobrze. Obecnie nazwa.pl , home.pl i H88 posiada ponad 50% polskiego rynku usług hostingowych i IT .

Zatem czy jest jakaś ciekawa alternatywa? Ależ oczywiście, wszak firm hostingowych można liczyć w setkach. No ale pomyślmy o sprawdzonych markach o wieloletnim doświadczeniu i stażu. oto moje propozycje;

Kylos.pl

Myślę, że jest to jedno z najlepszych alternatyw, marka od dawna na rynku z dobrymi opiniami i ciekawą ofertą. W  kylos.pl znajdziemy opcje dla oszczędnych z hostingiem już od 49 zł,  oraz coś dla bardziej wymagających jak niezłe serrwery VPs i dedykowane. Ogólnie solidna marka za usługami za które się nie przepłaca.

Webd.pl

Również marka obecna na rynku wiele lat, oferująca hosting o dużych pojemnościach w atrakcyjnych cenach.  Według rankingu wht.pl jest na 10 miejscu w Polsce jeżeli chodzi o ilość zarejestrowanych domen. Choć trzeba przyznać, że dość często zdarzało mi się natrafić na negatywne komentarze i opinie o marce, to jednak te zawsze trzeba brać z dystansem, szczególnie, że webd.pl się nieźle trzyma przez lata, a konkurencja nie mała.

Cal.pl

Marka kiedyś bardzo popularna w zasadzie jedna z pierwszych ale w pewnym momencie chyba przestała się rozwijać (takie mam wrażenie), co spowodowało, że przeszła w cień na rzecz innych. Opinie o niej też bywały rożne, ale firma ma się dobrze z bazą 40 tys. klientów plasuje się na około 40 pozycji na rynku polskim. Cal.pl nadal posiada ciekawy program partnerski z 20% wieczną prowizją.

Idhosting.pl

Nieduża marka z Częstochowy z 10-letnim stażem, oferująca hosting SSD w przystępnej cenie. Za cenę 99 zł brutto rocznie, otrzymujemy 20 GB SSD i 100 Gb transferu, co jest jedną z najtańszych ofert w sieci. Oczywiście ponadto znajdziemy tam serwery VPS, dedykowane, domeny w rozsądnej cenie, czy certyfikaty SSL. Wykupując hosting w Idhosting.pl  otrzymamy darmowy certyfikat Let’s Encrypt. Idhosting oferuje także ciekawy program partnerski z 50% prowizją. Oferta godna zainteresowania.

Zenbox.pl

Zenbox.pl to często polecana marka na forach internetowych, ciesząca się dobrymi opiniami i będąca w top 10 największych polskich firm hostingowych. Swoją ofertę hostingową przedstawia w dość nietypowy sposób. Mianowice przy pakietach jest podana ilość użytkowników, którzy mogą odwiedzić twoje witryny. I tak najtańszy pakiet jest przeznaczony dla 5 tys. użytkowników plus 10 tys. bonusy. Natomiast najdroższy hosting jest przeznaczony dla 300 tys. użytkowników wraz z bonusem. Poza tym firma podaje szczegółowe  dane wszelkich limitów jak maksymalna liczba plików na koncie, wysłanych maili, limity procesora, pamięci i inne. Za to duży plus bo dokładnie wiemy co kupujemy. W innych firmach o takie dane trzeba pytać samemu lub znajdziemy je gdzieś „zakopane” w regulaminie. Ceny niestety nie są najniższe bo zaczynają się od 195,57 zł za rok. Przyoszczędzić można na domenach, gdzie koszt odnowienia domeny.pl to 79,50 zł brutto.

JCHost.pl – popularna marka z dobrymi opiniami, jedna z pierwszych oferująca współdzielny hosting SSD. Ceny są przystępne, zarówno jeżeli chodzi o hosting www jak i domeny czy też inne usługi. JChost ma swoje ofercie m.in spersonalizowany hostinf pod wybrane aplikacje jak WordPress i Magento.

dHosting.pl

To kilka z wielu firm, na które możecie się zdecydować nie chcąc korzystać z home.pl, nazwa.pl i grupy H88.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.